Co jsou finance? Jsou to hmotný kovové a papírové peníze. Ale finance mohou mít několika druhů skupin. A jaké? Tak finance, jak už jsem psala. Můžete mít hmotné a samozřejmě i nehmotné, protože ty nehmotné peníze máte například na účtu. Také mohou být finance, pokud jste něčím vlastníkem či spolumajitel. Například hmotné peníze, když budete mít v ruce, tak mají jednu a tu samou hodnotu. Nijak se nenavyšuje, ale když byste měli například rodinný dům, tak jeho hodnota je momentálně na 4 000 000 Kč, ale za pár let rodinný dům může vyšplhat až na 8 000 000 Kč a ono tomu vážně je. Protože finance můžete dát jako investici a tím pádem vám to nevezme inflace. Kdežto finance na účtu, kterými platíte každý den, tak je vám vezme inflace, protože se extrémně momentálně zdražuje. Co si o tom myslíte vy?

kalkulacka

Popravdě finance jsem pro mě malým koníčkem. Protože s přítelem nemáme až tak skvělé platy a ke všemu dvě kočičky. Nepočítáme každou korunu, ale taky se snažíme uvažovat. Bohužel v této době je obtížné si pořídit něco vlastního, abychom získali větší zisk. Tak se snažíme aspoň dávat nějakou tisíc korun bokem.

peníze

Ano i jedna tisícovka měsíčně se hodí, protože nikdy nevíte, co může přijít. Extrémní zdražování energii, zvednutí nájmu, zvednutí potravin či nafty. Tato doba je s těmito platy na trhu obtížná. A ještě ke všemu je hrozné, že každá práce má jiný plat. Nevěřili byste, ale manažer v čistém vydělává cca 28 000 kč a jenom pouhá prodavačka spodního prádla má 34 000 kč. Je to fér? Přijde mi to zajímavé, že ve skutečnosti nepotřebujete nějaké studium, protože i s učebním oborem se dokážete uchytit na hezké peníze. Pokud chcete šetřit dávejte si pro jistotu bokem, protože nikdo neví, co nás čeká. Přijdeme o pravidelný příjem a co bychom pak dělali? Z něčeho to vše musíme zaplatit. A proto je důležité si rychle najít nějakou práci.