V podstatě, je jedno odkud jste, když se rozhodnete pořídit si svou společnost s ručením omezeným. Důležitý je váš projekt, váš byznys plán, vaše odhodlání a to, jak dalece jste schopni promyslet své kroky při budování společnosti a obchodu. Sídlo vás nemusí trápit. Je to jen adresa, kterou potřebujete jen pro poštovní korespondenci. Tedy pokud nechcete mít několik kanceláří a nechcete podnikat například v účetnictví. Pokud nevlastníte objekt, ve kterém by se vaše kanceláře daly umístit, najdete si nějaký levnější pronájem. A pokud budete v pronájmu, tak je možné, že vám v něm ani pronajímatel nedá souhlas na umístění sídla vaší společnosti s ručením omezeným.

Potřebuejet kanceláře?

Zřejmě nejelegantnějším a také v řadě případů i nejlevnějším řešením na umístění sídla firmy v Brně Companiesandoffices, je pronájem takzvaného virtuálního sídla. O co jde?

Virtuálním sídlem označujeme adresu, která se za určitých podmínek pronajme zájemci o umístění sídla společnosti. Za úplatu, která se zpravidla realizuje formou jednorázové úhrady na období od půl roku, dejme tomu na tři roky najednou, získá zájemce potvrzení od pronajímatele o souhlasu s umístěním sídla. Toto potvrzení pak přiloží k zakladatelským listinám, které jsou součásti návrhu změn v zápisu v Obchodním rejstříku. Toto potvrzení obchodnímu soudu naprosto dostačuje.

Virtuální sídlo může být i zde

Podpisem smlouvy o pronájmu a o umístění sídla, veškeré vaše povinnosti vůči pronájemci prakticky končí. Jedinou povinnost, kterou byste ale neměl zanedbávat je tu a tam své virtuální sídlo navštívit a odebrat si nahromaděnou poštu. Nemusíte tam však chodit každý den. O žádnou poštu nepřijdete a žádná důležitá informace vám neunikne. Můžete se totiž dohodnout, že veškeré listovní zásilky, tedy i ty doporučené, budou diskrétně otevřeny a naskenovány. Tyto skeny vám pak budou, ve formátu PDF, zaslány na vaši e-mailovou adresu. Aby těch pozitiv nebylo málo, je tu ještě jedna okolnost. V případě potřeby, máte při zřízení virtuálního sídla možnost, využít kanceláře či konferenční místnosti pro vaše prezentace, či jednání s partnery.