Pokud si to člověk může dovolit a nebrání mu v tom objektivní příčiny, bydlí si tak, jak je mu to milé. Vybere si tu nejvhodnější nemovitost, koupí si ji nebo pronajme a nastěhuje se do ní, aby v ní pomyslně zapustil kořeny.
Pokud člověk takovou možnost nemá, protože mu třeba chybí prostředky na její pořízení, v místě se bydlení, jaké by mu vyhovovalo, nevyskytuje nebo není k mání, nebo se musí stěhovat tak často, že se mu ani nevyplácí shánět něco dokonalého a bere snad i to úplně první snesitelné, co mu přijde pod ruku, nedá se s tím nic moc dělat, jeden se s tím musí smířit.

koupelna

Ovšem ono se s tím vlastně něco dělat dá a člověk se s faktem, že nebude mít nic dokonalého, smiřovat nemusí. Přinejmenším od doby, kdy se i u nás staly dostupnými mobilní dřevostavby celoroční.
V tomto případě se totiž jedná o přístřeší, jež v sobě skrývá současně klady rodinných domů i bytů, a ještě se tu najde i nejedno plus navíc.
Takový ‚dům na kolečkách‘ je totiž příbytkem, vhodným jak k sezónnímu, tak i k trvalému užívání a může se stát pro každého, kdo po něm zatouží, domovem.

  1. Je totiž poměrně levný, alespoň tedy ve srovnání s běžnými domy a byty, takže si ho může lehce pořídit každý, a to i bez nutnosti zařizovat si hypotéku na nějakou předraženou nemovitost.
  2. Je mobilní, lze ho tedy přemísťovat z místa na místo, tam, kde ho člověk zrovna potřebuje. Díky čemuž se stává stěhování snadnou záležitostí a ne něčím, o čem se traduje, že je lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. Stačí kousek pozemku a přestěhování je dílem téměř několika chvil.
  3. Člověk pro takový dům nepotřebuje spoustu pro klasické nemovitosti nezbytných povolení a dalších lejster, není třeba dokonce ani základová deska pro stavbu.
  4. Tento dům lze díky zateplení obývat i celoročně, a to s nižšími provozními náklady, než jaké si žádá klasická nemovitost.

jídelna
V takovém mobilním domě si tak přijdou na své všichni. Od lidí s nižšími příjmy, jako jsou studenti, rodiny s dětmi, senioři či osaměle žijící lidé, až po ty, kdo chtějí třeba kvalitní dům uprostřed přírody, ale nemohou si ho z jakéhokoliv důvodu pořídit.
Koupí některého mobilního domu nikdo neprohloupí. Protože těch kladů je tu ještě víc, než bylo zmíněno. Až si podobný dům pořídíte, přijdete na ně jistě i vy.