NILTON SANTOS
Nilton Santos byl Brazilec, o kterém s trochou nadsázky můžeme říct, že byl prvním moderním krajním obráncem. Nilton Santos se s brazilskou reprezentací čtyřikrát účastnil MS a dvakrát odjížděl se zlatou medailí. Celou svou kariéru strávil v jednom klubu. V dresu Botafoga odehrál více než 700 ligových zápasů.
západ slunce
GIACINTO FACCHETTI
Facchetti byl italský obránce, který celou svou kariéru strávil v Interu Milán. Psala se šedesátá léta, kdy „Grande Inter“ pod vedením trenéra Helenia Herrery, jenž zdokonalil systém „cattenacio“, decimoval fotbalovou Evropu. Herrerovo cattenacio bylo založené na výrazné podpoře ofenzivních beků a v té době po světových trávnících neběhalo moc obránců, jako byl právě Facchetti. S Interem vyhrál čtyřikrát Serii A a dvakrát PMEZ. V dresu milánského celku si během kariéry připsal úctyhodných 75 branek. Facchettimu se dařilo i na mezinárodní úrovni. S Itálií v roce 1968 vyhrál ME a o dva roky později si odvážel stříbrnou medaili z MS. V roce 1965 se umístil v anketě Zlatý míč na druhém místě za fenomenálním Portugalce Eusébiem.
fotbalový stadion
RUUD KROL
Nejsilnějším evropským týmem sedmdesátých let byl bezesporu Amsterdam. Když se řekne Ajax, každému naskočí především osoba Johana Cruyffa, ale tento tým byl plný neskutečně talentovaných hráčů. Ačkoliv je Ruud Krol považován za levého beka, „totální fotbal“, který v té době Ajax praktikoval, byl založen na neustálé rotaci hráčů na hřišti. Krol tak byl schopen odehrát nejen jakýkoliv post na levé straně hřiště, ale dokázal vypomoci i jako stoper či defenzivní záložník. Krol získal šest domácích titulů a třikrát za sebou zvítězil v PMEZ. Byl poměrně úspěšný i na mezinárodní úrovni. V letech 1974 a 1978 si Nizozemci odvezli shodně stříbrné medaile z MS a mezitím v roce 1976 sbírku rozšířili o bronz z Eura. Kromě Ajaxu hrál také za Vancouver, Neapol a Cannes. Po skončení kariéry začal působit jako manažer a mezi jím trénované kluby patří například Mechelen, Zamalek, Ajaccio či egyptská nebo tuniská reprezentace.