Umíte si představit někoho, kdo nemá dost peněz nebo dokonce nemá vůbec žádné? Pokud dokážete, pak jistě v duchu vidíte nějakého toho skutečného zoufalce, který nemá ani trochu na růžích ustláno, a to proto, že nemá ani vindru a nemůže si tak koupit zhola nic, ani to, bez čeho se nedá normálně existovat. A jak mi jistě potvrdíte, v podobné situaci byste se vy sami ocitli jen skutečně neradi a ani nikomu jinému byste podobný osud nepřáli.

dvě mince

Ale podobnému neradostnému osudu uniknou jenom ti, kdo si na sebe dokážou vydělat, jimž jejich příjmy převyšují výdaje nebo jsou jejich příjmy a výdaje aspoň v rovnováze. A jak jenom může lehce dojít k tomu, že se člověk dostane do mínusu a počne trpět nedostatkem! I jenom malá chyba při plánování rodinného nebo podnikatelského rozpočtu nebo i jenom jeden jediný neplánovaný výdaj může zapříčinit potíže s nedostatkem financí.

Ovšem takové potíže určitě nelze brát na lehkou váhu. A když už nemá člověk peníze vlastní, musí si je někdy zkrátka aspoň vypůjčit. Aby mohl financovat aspoň to, co se prostě zaplatit musí, bez čeho by nebyl život životem a třeba podnikání podnikáním.

peníze španělské

A kam se lidé ve finanční tísni obracejí, když mají potřebu sehnat si půjčku? Pochopitelně to zkoušejí u nejrůznějších finančních ústavů, to podle toho, nakolik jsou pro ně tyto dostupné a nakolik atraktivní jsou jejich nabídky. Ovšem v nejednom podobném ústavu neuspějí, pokud nejsou dostatečně bonitní. Jakmile má někdo ze žadatelů záznam v registrech dlužníků nebo třeba nízký příjem či exekuci, nemá moc nadějí na to, že by mu půjčili.

Ale hypotéka po insolvenci naštěstí ani v těch nejkomplikovanějších případech nezklame. Když má člověk z čeho splácet a zaručí se tu za vrácení peněz zástavou nemovitosti, přijde si tu na své. A i pouze půjčené peníze pro něj mohou hodně znamenat.