Spousta z nás se těší, jak vyrazí někam k moři se svojí rodinou. Užijí si zasloužený odpočinek a navštíví památky a pak se zase v klidu odeberou do svého bezpečí. Stráví několik krásných dnů v bohatých letoviskách a pak se zase vracejí zpátky domů. A tak je to správně a je to naprosto v pořádku. A je normální, že každý člověk si po určité dřině zaslouží odpočinek. A je jasné, že pokud už chcete vyrazit k moři schválně si volíte co nejvyšší luxus. Abyste měli co nejhezčí vzpomínky na čas strávený spolu. Ano takhle je to správně. Ale jak často slyšíme jak už v médiích nebo nevidíme na billboardech, jak to vlastně ve skutečnosti je.

holčička z chudé země

Určitě to není vše tak růžově krásné, jak vidíte v hotelech na plážích nebo v centrech města. Za luxus, který prožíváte stojí mnoho práce a úsilí místních lidí. A věřte, že pracovat pro vás a vaše pohodlí je tam velice ceněná a vyhledávaná práce. Protože zbytek obyvatelstva se živí velice přínosnou, avšak velmi nízko placenou prací. A proto se velmi často stává, že lidé odvádí práci, ale mzdu, kterou dostávají nestačí ani pokrytí základních potřeb. Proto se také stává, že mnoho z nich se živí jenom krádežemi a rabováním. Ale co jiného jim vlastně zbývá. Stát se o ně nepostará, práci si taky nemají šanci zajistit. A tak co uděláte. Začnete si obživu a peníze obstarávat jinak. A není řešení se takovým místům vyhýbat. Právě naopak. Měli bychom takovým problémům čelit a zjistit, jak tato situace vzniká. Založit organizace, které se budou přímo touto problematikou zabývat.

nemocné a chudé děti

Protože každý člověk na této planetě má právo na důstojný život. A ne aby se stávalo, že jeden bude žít na úkor druhého. Ne musíme se postarat o to, abychom žili všichni důstojně a něco tvořili dohromady. A kde je tedy situace nejvíce žalostná? Asi nejvíce chudých oblastí se nachází v Africe. Jsou tam problémy s nízkou ekonomikou. Obyvatelé nemají dostatečné vzdělání a potýkají se s velmi vysokou negramotností. Trpí hladem a zdravotnická péče je více než žalostná. Doktoři jsou nevzdělaní a mnohdy jsou vzdálení několik set kilometrů. Hodně tam řádí válečné konflikty a různé druhy demonstrací a revolucí. Jedna z nejhorších situací panuje na Madagaskaru. lidé trpí a to doslova. Jsou haldoví a každé páté dítě je tam na hranici podvýživy. Další velmi chudý stát je Eritrea. Mnoho z nás o ní ani nikdy neslyšelo. Je pod velmi tvrdým diktátorským režimem. A je takřka uzavřená před světem. Také Guinea na tom není o moc lépe. Panuje tu obrovská korupce. Také obyvatelstvo trpí mnoha nemocemi a kvalita života je tu žalostně nízká, bohužel. A jak se k tomu postavíme my?