Máte volný víkend, týden, nebo třeba jen jeden den? Chtěli byste někam vyjet, ale nevíte kam? Na co je potřeba dát při plánování výletu pozor, aby si ho všichni užili a neskončil hádkou nebo fiaskem? Čtěte dál a zjistíte, že to není tak náročné a možná se dozvíte několik vychytávek.

Výběr lokality

Při výběru místa, kam pojedete, je potřeba dát pozor na několik věcí. První a možná nejdůležitější věcí je vzdálenost. Je potřeba si určit lokalitu úměrně vzdálenou času, který v daném místě chcete strávit. Pokud jedete na jeden den, je zbytečné strávit na cestě déle než tři hodiny, protože pak by se mohlo stát, že vám na místě příliš času nezbyde.

mapa

Aktivity

Stejně jako lokalitu musíme u místa výletu zvážit i zásadní otázku, co budeme na daném místě dělat. Čím delší dobu tam chceme strávit, tím zajímavější místo by to mělo být. Nemělo by se nám stát, abychom si naplánovali týdenní dovolenou a už druhý den jsme neměli do čeho píchnout, protože byste všechno stihli prochodit hned první den. Platí to ale i naopak. Je škoda jet na jeden den na místo, kde je skvělé si udělat program na týden. V takových případech je lepší si návrh někam zapsat a využít ho, až budete mít víc času, protože dvakrát se vám na stejné místo nebude chtít jet.

cestovatelé

Skupina

Je důležité si domluvit, s kým na výlet pojedete. Pokud jde o delší akci, měli byste lidi, se kterými pojedete znát. Je důležité znát, jaké mají ostatní účastníci hranice a záliby. Chceme, aby si náš výlet užili opravdu všichni, proto by jeho součástí nemělo být nic, co někomu vadit. Samozřejmě to neznamená, že byste neměli zkoušet nové věci. Obecně platí pravidlo, že čím víc se navzájem znáte, tím víc si můžete dovolit. Také je vhodné, aby se nejen do plánování, ale taky do realizace zapojili všichni. Každý je originál a může míst skvělé nápady nejen ze svých zkušeností.