Ano, čtete správně. Dají se ušetřit peníze i na myčce na auto, a to konkrétně tak, že si logicky auto umyjeme sami. Ti, co mají zahradu a příjezdovou cestu, na které mají možnost si auto umýt, mají vyhráno. Pokud jste z bytu nebo nemáte kde si auto umýt, zkuste požádat známé či rodinu, kteří takovou cestu u svého domu mají a poskytnou vám ji. Auto se nám zašpiní prakticky ihned, a to pokud jedeme přes velmi prašnou cestu, nebo pokud nám na něj prší špinavý déšť, který nám na auto může nanést různé nečistoty, písek, bahno a další podobné nežádoucí materiály, které nám auto dost zašpiní a v horším případě i poškrábou.

auto

Zevnitř bývá situace lepší, pokud se vám po party do auta někdo nepozvrací nebo tam někdo pravidelně nesvačí a neobědvá. Ovšem i vevnitř se v autě drží například prach a různé mikročástice, které při větším množství tvoří už viditelný nežádoucí povlak, obzvlášť pokud máte černý interiér auta. Dnes si povíme, jak si takové auto vyčistit sami za 0 Kč, pokud nepočítáme peníze za trochu vody, saponátu a houbu na auto.

starý automobil

V prvé řadě kromě vhodného místa potřebujeme také přístup k vodě v podobě hadice, kterou na cestu můžeme natáhnout. Poté si připravíme vodu se saponátem, nejlépe šamponem na auto a houbu na mytí auta. A můžeme hurá začít. Doporučujeme si připravit ještě jeden kyblík s tím samým, který použijete na interiér auta, protože voda z povrchu auta bude velmi špinavá. Nejprve si vysajte interiér ručním vysavačem, nebo si zajeďte na benzínku a za menší poplatek si auto vysajte vysavačem tam, který je velmi sací. Poté si hadříkem obetřete všechny plochy, kde sedá prach včetně sedaček, na které mimo jiné můžete použít sprej na čalounění, který vám vytáhne větší nečistoty. Vytáhněte gumy, umyjte a vysprchujte, nechte uschnout. Jakmile bude vše hotovo, vrhněte se na venek auta. Houbičkou obetřete celé auto včetně oken a vše pečlivě smyjte vodou z hadice. To zopakujte ještě jednou. Nyní je čas na okna. Vezměte si rozprašovač na okna a vyleštěte je a máte hotovo, to je celá věda!