Nemusí to být přímo fyzická věc. Jistě se vám už někdy stalo, že posloucháte nějaký internetový rozhlas a zalíbí se vám tam nějaká písnička a řekli jste si, že byste ji rádi slyšeli znova a znova. Jenže, bohužel, nemáte tušení, jak to udělat. Zde o tom něco málo dočtete.

hudební kli

Tak především musíte znát jméno skladby a interpreta. Bez toho bude další práce hodně obtížná. Mimochodem, totéž platí o klipu, nebo celém filmu.

Pokud tedy znáte název, můžete začít se samotnou prací, totiž tou, že si video stáhnete k sobě do počítače, kde si jej uložíte a pak si s ním již můžete dělat co uznáte za vhodné. Jen pozor na porušování autorských práv.

Jak asi víte, nebo ne, to je jedno, každý soubor, ať již hudební či filmový má nějaký formát. Ten je uložen v kontejneru, z nichž nejznámější jsou AVI, Matroška, MP4 a tak podobně. Nebudeme se zde zabývat dalšími složitostmi, pro to abychom si stáhli, co potřebujeme nám tato informace postačí. Prostě si zapamatujeme, že film je v kontejneru, stejně jako hudební videoklip. Není to formát, to je častý omyl.

oblíbený film

Nuže my si nejprve najdeme web, kde bude i naše video. A s tím začneme provádět stažení souboru, tedy kontejneru s obsahem. Přesněji s multi mediálním obsahem. Máme-li tedy zdrojovou stránku s videem, zkopírujeme si adresu a tu si pohlídáme. Nyní klikněte sem na tento modrý odkaz, downloader online. Tím se ocitnete na stránce plné barevných obdélníčků, na kterém si najdete svůj zdroj. To v praxi znamená, že pokud je vaše video uloženo na serveru Youtube, najdete si obdélníček s jeho názvem a kliknete. Nyní již jen vložíte zkopírovanou adresu a vyčkáte. Automatika zařídí vše za vás a jen pak budete vyzváni určit místo kam se má výsledek uložit.

Tím se pak začne soubor stahovat a vy si jen počkáte na výsledek. Nu a pak už vám nezbývá, než se dívat na oblíbený film nebo poslouchat oblíbenou hudbu.