Tyto myši útočí na naše skříně, umí rozkousat naše tašky, trhají naše elektrické dráty, dokonce zvládnou i vyhryzat díru v koberci. Když se dostanou do spíže, je to katastrofa a kromě toho, že vše, co není ve skleněném nebo plechovém obalu znehodnotí, všude po nich zůstává nebezpečný trus. Jsou tak vynalézavé, že umí během noci udělat otvor do plastové dózy. Ve starých chalupách si umí udělat dokonce i ve starých zdech z kamene chodby a prohryzat se a prohrabat omítkou do místností. Pokud se dostanou do sklepa, můžete rovnou uskladněná jablka nebo brambory vyhodit, protože úplně vše musí ochutnat.

myš

A tak začíná dobrodružství, kdo z koho.

Co je třeba vědět, aby se vaše šance na eliminaci myší zvětšily

• Je hodně důležité zjistit, odkud se k vám myši do vašeho domu dostávají. Chce to čas a pozorovací talent. Musíte objevit všechny jejich otvory a hnízda, která si dělají s oblibou v těch nejméně přístupných místech a tam, kde mají relativní klid a bezpečí.

Všech těchto myších útočišť se musíte zbavit.

Sledujte jejich zvyky a pohyby

Nyní, když víte, odkud pocházejí a kam jdou, věnujte jim čas a pozorujte je a objevte jejich malé zvyky a kroky, které používají nejvíce k přechodu z bodu A do bodu B. Buďte opatrní! Myši jsou malí tvorové, kteří se mohou snadno plazit trubkami, prasklinami, malými otvory.

Pokud máte situaci zmonitorovanou, je čas na samotnou akci.

past

Řešení, jak se zbavit myší

Způsobů, jak se zbavit myší je mnoho. Základní možnost je klasická past na myši s návnadou. Následují lepící podložky, jedy, ultrazvukové odpuzovače nebo odchytové pasti, které myšku nezabijí.

Pokud jde o klasické pastičky, musíte si zvolit vhodný model, který bude odpovídat velikostí vašim potřebám.

Další smutnou pravdou je, že pokud se vám už myši namnožili, bude jich hodně a jejich množství se bude zvyšovat, i když občas nějakou chytíte. V případě neúspěšného boje, je dobré se obrátit na specialisty v oboru deratizace, kteří vás problému zbaví.

Jako prevenci, hlavně ve venkovských staveních, je dobrým zvykem pořizovat si kočku, která si s občasným výskytem hlodavců poradí.