O zuby bychom měli pečovat pravidelně a také řádně, nevynechat bychom přitom neměli ani jednu preventivní prohlídku u zubaře. Víte, jak se o zuby starat?

Péče o zuby má svá pravidla – Znáte je všechny a dodržujete je?

Jsou lidé, kteří na své zuby nedají dopustit a čistí se ji klidně i několikrát denně, pak jsou ale i tací, kteří na péči o chrup tolik nelpí a to se samozřejmě musí někde projevit. O zuby bychom se měli starat pravidelně a opravdu svědomitě, vždyť máme jen jedny a záleží hlavně na nás, jak dlouho nám zuby vydrží zdravé. Přitom dodržovat zásady správného čištění není zase tak složité.

pexels-photo-6812508

Čistit, ale jak dlouho?

Všichni už dávno víme, že zuby bychom si měli čistit dvakrát denně. Ideální je vyčistit si zuby i poté, co zkonzumujeme nějakou sladkost, ale upřímně během dne si zuby čistí asi jin málokdo, pro jistotu ale u sebe noste alespoň žvýkačky. Důležité je ale i to, jak dlouho a jak si zuby čistíme. Ideální dobou jsou tři až čtyři minuty, a to i přesto, že se někde uvádí dvě minuty. Délka čištění by měla být co nejdelší proto, že čím déle zuby čistíme, tím více zubního plaku z nich dostaneme. Při krátkém a odbytém čištění toho moc nezmůžeme.

Pozor na to, jak si zuby čistíte. I tohle je důležité. Pokud jste zvyklí dělat rychlé tahy, je to dobře, ovšem tyto tahy musí být prováděny ze shora dolů, nikoliv ze strany na stranu. Kromě čištění zubů je pak stejně důležité starat se i o mezizubní prostory, takže se naučte používat pravidelně mezizubní kartáčky a zubní niť. S tím vším vám pomůže třeba i návštěva zubní hygieny, kde se můžete naučit o své zuby správně pečovat a budete to mít i s názornou ukázkou.

pexels-photo-5355858

Ohlídejte si prohlídky!

Péče o zuby je jedna věc, ale pravidelné preventivní prohlídky zase věc druhá. Pro někoho je naprosto nemyslitelné, aby vynechal byť jen jednu jedinou návštěvu u zubaře, jsou ale i lidé, kteří na prohlídky nechodí celá léta. Přitom právě zubař Liberec 2kdent.cz může pomoci zvrátit poškození chrupu, stejně tak je dobré navštěvovat zubní hygienu, kde se o zuby můžete naučit správně starat. Na zubní hygieně vám doporučí třeba i ten správný zubní kartáček přesně na míru vám a vašim zubům.

Je důležité starat se o zuby pravidelně a správně!