Ačkoliv se nejedná o fyzicky náročnou práci, je dlouhodobé sezení za počítačem rovněž nebezpečné vašemu zdraví, ať už tomu fyzickému, či psychickému. Jak se tedy chránit, a správně pečovat o své zdraví?

Ochrana očí

Monitory vyzařují modré světlo, které je ve větší míře pro lidské oko škodlivé, a vede k oslabení zraku, bolestem hlavy, a únavě. Někdy si však vybrat nemůžete, a tak je jediným způsobem, jak tyto nežádoucí účinky eliminovat, použití ochrany očí. Brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu https://www.luxbryle.cz/cs/36-proti-modremu-svetlu jsou v tomto případě tou nejlepší možnou investicí. Chrání vaše oči před modrým světlem z monitoru, čímž zabraňují nespavosti, problémy s usínáním, suchému oku, a spoustě dalších problémů. Nemusíte mít strach, tyto brýle vypadají na první pohled jako běžné dioptrické brýle, a lze si vybrat z mnoha designů obrouček, tudíž se za ně nemusíte stydět, a můžete je nosit klidně i v kanceláři. Největší výběr těchto brýlí seženete na e-shopu Luxbrýle, kde se cenově pohybují okolo 399Kč, což je skvělá a dostupná cena za ochranu vašich očí.

přivřený laptop

Problémy se zády

Dlouhodobé sezení může způsobit problémy s páteří, které se později rády rozvíjejí v mnoho dalších zdravotních problémů. To lze ovšem řešit správnou ergonomickou židlí, která je určena pro dlouhodobé sezení. Koupíte ji už okolo 2000Kč, ale pro jistotu se vždy orientujte v recenzích, a raději investujte do vyšší kvality.

bolest zad

Nohy

Ačkoliv se při sezení nohy nenamáhají, nebo možná právě proto, vznikají často otoky, křečové žíly, nebo problémy se srážlivostí krve. Prevencí je pravidelný pohyb, tedy vstanete ze židle, a chvíli se procházíte. Rovněž pak pohybové aktivity ve volném čase.

Nadváha

Dalším problémem sedavých prací je nadváha, tedy problémy s usazováním tuků především v oblasti břicha a zadku. Tento problém lze vyřešit pouze zdravou a přiměřenou stravou, dostatkem pohybu mimo pracovní dobu, a nejlépe také pravidelnými návštěvami fitness centra. V mnoha pracích, kde je obvyklá sedavá práce pak zaměstnavatel rozdává tyto permanentky jako bonusy k platu.