Znáte tuto situaci také? Váš kamarád či partner vám napsal přes přes Messenger či Whatsapp a čeká na vaši erudovanou radu a vy se omlouváte, že neodepíšete ihned, protože čekáte až se dostanete počítači, protože vás nebaví vyťukávat dlouhé texty na mobilu? Psaní na telefonu je pro vás nepohodlné, často se překlepnete a třeba v zimě je to pro necitlivé prsty úplná noční můra? 

Možná všechny tyto vychytávky už dávno znáte, ale možná patříte mezi úplné nováčky, co trendy nesledují a telefon mají stále především jako komunikační prostředek na telefonování a nějaké trendy vás dosud nezajímaly. Těmto zlepšovákům byste měli dát šanci, protože vám usnadní život o stovky procent! 

 

chytry telefon

 

Hlasová zpráva – stačí ve své oblíbené aplikaci na zasílání zpráv přidržet tlačítko mikrofonu a začít mluvit. Pokud víte, že si druhá strana zrovna nemůže zaslanou stopu přehrát, využijte některou z mnoha aplikací na přepis mluveného slova do textu. Většina jich slouží pro krátké zprávy kolem deseti vteřin, na delší povídání se vám bude hodit například aplikace Okamžitý přepis od Googlu.

 

psani poznamek

 

Další vychytávkou jsou aplikace na organizaci času, které využijete jak na telefonu, tak na počítači, může to být sdílený kalendář nebo aplikace určená na poznámky. Opět můžete hledat u společnosti Google, případně se inspirovat recenzemi na další, které najdete pod klíčovými slovy jako poznámky nebo organizace. Výhodou těchto aplikací je, že si můžete jakoukoliv poznámku namluvit hlasem – představte si třeba, že stojíte před ledničkou nebo nad receptem v kuchařce a své aplikaci diktujete nákupní seznam! Dále si takto můžete ukládat zajímavé odkazy či fotografie (třeba ordinačních hodin vašeho lékaře!). Dostupnost odkudkoliv a možnost okamžitého sdílení třeba s rodinou z nich dělá pomocníky, kteří vám ušetří čas, zbytečný stres a uleví vaší hlavě, která tak nemusí nést vše.