Myslíte si, že už nastal ten vhodný čas a měli byste svému dítku pořídit první mobilní telefon? Podle čeho ho ale vybrat, aby byl skutečně vhodný? 

Podle čeho vybrat úplně první mobil pro dítě? A kdy je ta správná doba? 

Děti dnes chtějí mobilní telefon dostat samozřejmě co nejdříve, zvláště pak, pokud jeho kamarád už svůj mobil dostal. Je jasné, že dnes už mají děti mobily mnohem dříve, než jsme se měli třeba my, ale i tak se řiďte spíše svými pocity, vyspělostí dítěte a svými možnostmi, než tím, jestli už i děti v okolí mobily mají. To není rozhodující. A podle čeho pak takový mobil vlastně vybrat? Jaký by měl být a co by měl umět? 

mobil pro dítě

První mobil nemusí být nejlepší 

Rozhodně se řiďte tím, že první mobilní telefon nemusí být moderní, dotykový a nemusí mít dokonce ani internet, což sice dítě asi chtít bude, ale vy jej tak můžete od internetu v době, kdy s dítětem nejste, docela dobře a chytře odstřihnout. Takže volte spíše takový model, který je jednoduchý, stojí pár stokorun a dítě z něj může hlavně volat a posílat zprávy. To je totiž to nejdůležitější. Jako rodič chcete mít pojem o tom, co vaše dítě dělá a kde se nachází. Pokud dítě už ze školy chodí samo domů nebo se ráno samo vypravuje, je dobré, když si jej můžete pomocí mobilu zkontrolovat. A to je ten hlavní důvod, proč přece dítěti první mobil vůbec pořídíte. 

mobilní telefon

Dlouhá výdrž

Ale určitě by vás mělo zajímat, jak dlouho výdrž má baterie mobilu. Určitě nechcete, aby dítě bylo nedostupné, protože se mu během dne ve škole vybila baterie. Určitě by první mobil měl mít základní funkce a nějakou výdrž ale nikdy do něj neinvestujte příliš. Děti jsou totiž pořád jen děti a mohou své věci kdykoliv ztratit nebo někde zapomenout. No a na mobil si hlavně musí nejprve zvyknout. Až po čase uvidíte, že to jde dobře, můžete dítěti za odměnu pořídit lepší model, na kterém už bude moci hrát i hry a připojovat se k internetu. 

Určitě není od věci, když jde mobil také sledovat. Budete více v klidu a vždy budete vědět, kde se vaše dítě nachází. Výhody toho, že má dítě svůj mobil tak pocítíte i vy i potomek.