Výzdoba dodává každému domovu tu správnou atmosféru, aby se zde člověk cítil dobře, a bezpečně. Někdy však dekorace mohou odradit člověka cenovkou, a tak se jim raději vyhýbá. Přitom se dá spousta dekorací vyrobit doma, a mohou vypadat krásně a jedinečně.

Sezónní dekorace

Vyzdobit si domov dle aktuálního ročního období, či blízkých svátků, patří mezi nejčastěji volenou taktiku. A ačkoliv v obchodech najdete vždy velké množství sezónních dekorací, lze si je vyrobit doma za pár korun, do výroby některých můžete dokonce zapojit i děti. 

vánoční dekorace

  • Jarní dekorace – k jaru patří první jarní květiny, sluníčko, barvy a Velikonoce. Pusťte se tedy do barvení vajec, která můžete umístit do papírových, ručně vyrobených misek, košíčků, které si doma sami upletete, nebo je zavěste na nejrůznější místa. Dbejte na barevné rozpoložení, a vyzdobte dům veselými jarními barvičkami.
  • Letní dekorace – léto patří koupání, zábavě, smíchu. Vezměte sklenice od kečupu, nebo lahve od vína s širokým hrdlem, a hrdla ozdobte korálky, nebo flitry. Vznikne vám tak spousta krásných váziček, do kterých můžete natrhat všechno letní kvítí, které vás okouzlí při večerní procházce. Pokud jste si z dovolené přivezli mušle, nasypte do velké zavařovačky, nebo starého akvária trochu písku, a mušle na něj vyskládejte. 

velikonoční dekorace

  • Podzimní dekorace – podzim je ve znamení přípravy k spánku, teplých tónů, a dušiček. Z barevného spadaného listí můžete vytvořit krásné řetězy, když jej budete navlékat na nit za pomocí jehly. Z kaštanů můžete vytvářet postavičky, nebo je nasypat do misek. V domě by neměly chybět svíčky, jablka, a teplé deky. Nejpopulárnější jsou nyní heboučké fluffy deky, které si můžete dle návodu z internetu uplést sami, pouze za pomoci svých prstů.
  • Zimní dekorace – zima se vyznačuje sněhem, klidem, a Vánoci. Vystřihněte za papíru sněhové vločky, a rozvěste je do oken. Oživte dům příjemnou vánoční výzdobou, červenou, zelenou, nebo zlatou barvou. Do květináčů vložte větvičky, a dozdobte je šiškami, a sušeným ovocem.