K přípravě oslav Dne dětí se scházejí rodiče už začátkem května. A protože v tomto roce bude tento svátek v neděli, je potřeba připravit program na celý den. A to už vyžaduje notnou dávku fantazie. Nejen vymýšlením celodenního občerstvení, ale hlavně aktivitami, které zaujmou jak děti tříleté, tak i ty patnáctileté. Po zkušenostech z minulých let je optimálním řešením rozdělit děti do družstev. Aby se v nich naučili spolupracovat a ty starší pomáhaly svým menším kamarádům. A že to nejmenší děti umí ocenit. 

Oslava Dne dětí

Sraz všech účastníků je naplánován na desátou hodinu dopolední. A protože je předpověď počasí na tento den příznivá, čeká všechny děti odpolední překvapení. Kvůli kterému jim maminky do batůžku přibalily plavky. Forma a téma letošního Dne dětí je pod heslem Poklad. Ten vyráží čtyři družstva dětí hledat. Na trase k jeho nalezení čeká na ně deset zastavení. S deseti úkoly, které musí děti plnit. Včetně oblíbeného zpěvu na jednom stanovišti. A ne ledajakého. Děti si musí vybrat toho nejlepšího zpěváka v družstvu a ten během deseti minut musí secvičit s celým družstvem zadanou písničku.

Plavecké závody

Radost dětí, když se to povede, nezná mezí. Nejspíš už na ni nikdy nezapomenou. První družstvo, které prošlo celou trasu a splnilo všechny úkoly, se v cíli objeví kolem čtrnácté hodiny. A započne hledání pokladu. Ten je letos ukryt v koruně stromu a tak se pro něho vypraví ten nejzdatnější závodník. Pro všechny účastníky je v něm připraveno  sladké překvapení. Společný oběd je připraven pro rodiče i děti v přilehlé zahradní restauraci. A protože je opravdu slunečná neděle, čeká děti společná návštěva plaveckého bazénu. Menší se těší do brouzdaliště a na skluzavku. Starší čeká plavecký závod. S hlavní výhrou zábavného odpoledne. Velkým dortem, který vítěz nakonec rozdělí mezi všechny účastníky. A protože je ještě příjemný podvečer, organizátoři připraví táborák, u kterého je pro děti nachystána poslední soutěž. O nejlepší vtip. A smích, který se nese po celém okolí dává za pravdu, že to byla dobrá volba. Opékáním buřtů je zábava celého dne u konce a všichni se spokojeně rozejdou do svých domovů.