Že je smích zdraví prospěšný, již potvrdila nejedna vědecká studie. Smích eliminuje veškeré zdravotní problémy způsobené stresem, nebo strachem, a vyrovnává tak hladinu některých hormonů v lidském těle. Při smíchu také lépe dýcháme, což způsobí okysličení mozku. Při smíchu tělo produkuje i hormon serotonin, jehož nedostatek obvykle stojí za vznikem depresí a úzkostí. A navíc když se smějete, přimějete ke smíchu mnohdy i své okolí, což způsobí, že najednou neléčíte jen sami sebe, ale i ostatní. Co když však nemáte důvod se smát? Je potřeba ho hledat. Až se totiž naučíte smát, budete to pro vás mnohem snazší.

smějící se ženy

Volba filmů a pořadů

Pokud jste často ve stresu, nebo ponořeni do hluboké deprese, míváte často tendenci volit filmy a pořady s podobnou tématikou, jelikož z nich pociťujete jistou sounáležitost. To však rozhodně není správně. Právě ve stresu a depresi je nejlepší pouštět si zábavné pořady. Každý máme trošku jiný smysl pro humor, a proto je potřeba hledat takové filmy, které rozesmějí právě vás. Kdo má rád mírnější, suchý, ale upřímný humor, by si jistě měl pustit Stoletého staříka, který vylezl oknem a zmizel. Ti kdo si oblíbili jednoduchý, ale trefný humor, si užijí komedii RRRrrrr!!! Jste-li fandy přisprostlého, až ujetého humoru, nebojte se pustit si nějakou dobrou parodii. A pokud dáváte přednost něčemu mírnějšímu a milému, budou pro vás ideální rodinné komedie. 

lidé v kině

Četba

Stejně jako u filmů, je i při výběru četby potřeba volit takové knihy, které pro vás budou přínosem. Vynechejte válečné, historické romány, filmy o depresích, a horory, a přečtěte si raději něco zábavnějšího. Kniha totiž ve čtenáři zanechává pocit, který se jako jed šíří celým tělem ještě dlouhou dobu. A chcete-li se přiotrávit dobrou knihou, otravte se smíchem.

Vhodná společnost

Dalším faktorem, který utváří naše pocity, je naše okolí. Pokud se tedy pravidelně stýkáte s lidmi, kteří si neustále na něco stěžují, nebo vás rádi nenápadně ponižují, nevědomky se necháváte stahovat ke dnu, kde už s nabroušenými zuby číhá deprese. Ačkoliv je to těžké, omezte kontakty s negativními lidmi, a vyhledávejte takové, se kterými se můžete zasmát, radovat, bavit, avšak také si poplakat. Pokud se vypláčete, uvolníte tu hladinu stresu, která už bublá na povrchu, a najdete místo pro smích.