Jak těžká je maturitní zkouška z matematiky (didaktický test), jak se na ně připravit? 

Někdo si zvolí matematiku místo cizího jazyku kvůli tomu, že jim cizí jazyk nejde, mají certifikáty anebo prostě je matika baví a jde jim. Já za sebe mohu říct, že jsem do toho šla kvůli tomu, že mě nikdy cizí jazyky nebavili. Například němčina mě bavila, ale tam prostě každý máme spíš ty základy oproti angličtině. Ale angličtina pro mě byla chodící zlo, dokázala jsem se domluvit, všem jsem rozuměla, ale nikdy to nebylo na úrovni maturity. Někdo si matematiku vybere prý kvůli tomu, že tam máte jen jeden didaktický test, ale u angličtiny, když nemáte certifikát, tak musíte psát sloh, didaktický test a musíte zvládnout i ústní zkoušku. 

vzdělání

Často se stává, že i když jste premiant třídy, od základní školy máte z matematiky samé jedničky, tak to nemusíte dát. Je mnoho takových případů. Naše profesorka matematiky nám sama říkala, že studentka, která byla na matematiku velice chytrá, tak to bohužel na první pokus nezvládla. To se hold stává. Pokud vám to tedy nevyjde, tak určitě nepanikařte, žádné zhroucení. Spíš se postavte zpátky na nohy a poproste například vašeho profesora matematiky o přípravu na září, kde za ním v červnu budete chodit a budete si společně procházet didaktické testy z dřívějších let. 

vzdělání

V didaktickém testu z matematiky jde hodně o logické myšlení, často tam najdete jednoduché věci, ale taky se tam dost často vyskytují cvičení, která prostě nedokážete pochopit. Dobré je tedy vždy začít tím co více a otázkami, kde máte na výběr z možností. Pak už je na vás, co si vyberete dál na počítání. Jak se na didaktický test připravit? Naše profesorka říkala, že prostě musíme počítat a počítat, projít si co nejvíce didaktických testů, ptát se, když něco nebudeme vědět. I na YouTube najdeme mnoho videí, kde se řeší didaktické testy nebo někdo vysvětluje určitou látku. Určitě přípravu nenechávejte na poslední chvíli, zkuste do toho dát vše a až to budete psát, tak se snažte být v klid, zkontrolujte si, že jste zaškrtli odpovědi, které jste si napsali i do zadání a že jste napsali u rovnic podmínky, zvýraznili jste obrazce a máte celé postupy.