Společné bydlení s rodiči je pro mnoho dospělých velmi náročné, a to právě pro nedostatek soukromí, různé názory, a malý prostor. V momentě, kdy se vám povede sehnat vlastní bydlení, možná pocítíte úlevu, ačkoliv máte své rodiče sebevíc rádi. To je pochopitelné. Avšak tato úleva může zmizet v momentě, kdy vám dojde, že ve svém novém bydlení nemáte všechny potřebné věci, které u rodičů už tak nějak byly, y vy na jejich pořízení vůbec nemysleli. Prozatím vám stačilo nakupovat osobní věci, jelikož kuchyně rodičů poskytovala vše, co bylo potřeba, v koupelně už vše bylo, a vy jste si s tím nemuseli lámat hlavu. Co tedy musíte nutně pořídit, ještě než se přestěhujete?

toaletní papír

Do kuchyně

Abyste mohli vařit alespoň základní jídla, a měli z čeho jíst, musíte si pořídit základní výbavu do kuchyně. Její množství pak bude záležet na počtu osob ve vaší nové domácnosti. Základem, co se nádobí týče, budou hluboké a plytké talířky, příbory, lžíce, čajové lžíce, hrníčky, sklenice, misky. Kromě toho budete potřebovat minimálně jednu salátovou mísu, servírovací mísu, a plastové potravinové dózy s uzávěrem, ve kterých si můžete odnášet jídlo z práce, či do práce, skladovat, zamražovat atd. Na vaření pak budou potřeba alespoň dva hrnce, hluboká a rovná pánev, zapékací mísa, a pekáč. Nezapomeňte ani na naběračku, podběračku, vidlici, vařečky, utěrky, houbičky na nádobí, drátěnku, stěrku, lis na česnek, ostré nože, a škrabku. Ze spotřebičů pak mezi nejnutnější patří ruční mixér, ponorný mixér, rychlovarná konvice, a mikrovlnná trouba (pokud není v nové kuchyni zabudovaná).

talíř palačinek

Do koupelny

Zatímco u vašich rodičů na vás čekala plně vybavená koupelna, kterou jste doplnili pouze svým oblíbeným sprchovým gelem, a tělovým mlékem, nyní musíte vše zařídit a vybavit sami. Důležité bude sehnat kvalitní osušky a ručníky, koupelnovou předložku, dávkovač na mýdlo, kelímek na kartáčky, záchodovou štětku, a zvon. Z kosmetických pomůcek to pak budou nůžky, či cvakátko na nehty, pilník, hřeben, fén na vlasy, pinzeta, holící strojek, klasické nůžky. Nezapomeňte ani na důležité úklidové prostředky, a to hlavně na koupelnu, kuchyni, wc gel, savo, tekutý písek, prostředek na podlahy, prací prášek, a případně uvolňovač odpadů.