Sedací vaky https://www.beanbag.cz/ se dnes úspěšně prodávají, hlavně ty s nylonovými potahy, které jsou velmi pevné, odolávají i zvířecím drápkům a hrubšímu zacházení. Nylon je poměrně příjemný na dotek, můžete na něm sedět nebo ležet i polonazí a bosí, ale co je podstatné, sedací či ležící plochu si vytvarujete podle libosti.

sedací vak

Není nad to si posezení vytvarovat podle svého

Vývojáři a výrobci sedacích vaků se shodují na jednom zásadním jevu, a sice zajistit svými výrobky to, aby poskytovaly maximální možnou oporu a komfort. Tím se také sedací vaky odlišují od své konkurence. Většina sedacích souprav, křesel a pohovek staví svůj úspěch na polyuretanu. Ten se sice dokáže perfektně přizpůsobit tvaru lidského těla, ale jen tam, kde je zatížen určitou vahou. Zároveň jsou polyuretanové sedáky velmi tenké ve srovnání se sedací plochou vaků, tím pádem se při posezení vytvarují jen zčásti, což vás pak vede k častému přesedání a změně polohy.

zelený sedací vak

Jestliže je sedací vak dostatečně velký, např. u výrobků označených jako Duo, můžete si libovolně posezení vytvarovat podle svého. Nezáleží na vaší hmotnosti ani tělesné konstituci, záleží jen na vaší šikovnosti a flexibilitě tvarovat vak s využitím bočních popruhů. Sedací vak Duo můžete rozložit na zem jako velký polštář, na němž se dá ležet i sedět v tureckém sedu, pomocí popruhů vytvoříte polohu napůl sed a napůl leh, můžete tu ležet i na boku, anebo vak vytvarovat s opěradlem a mít tak klasické křeslo. Možností je opravdu mnoho a každá z nich se vytvaruje podle toho, jak vy chcete.

Bude vám na něm teplo – uvnitř sedacích vaků jsou polystyrenové kuličky velmi malého průměru a ty působí jako izolant. To znamená, že samy o sobě nevyzařují žádné teplo, ale izolují to vaše, takže udržují při posezení příjemnou teplotu na hodnotě 36 stupňů Celsia. V kombinaci s nylonovým potahem to oceníte po celý rok i tam, kde vytápíte místnost na nižší teplotu.