Léto a bazén je něco, co nelze za žádných okolností oddělit od sebe. Voda, která přináší osvěžení a potěšení z možnosti zchladit se (v někdy až nepříjemných horkých dnech) je znakem toho, že je bazén opravdu nevyhnutelná volba.
Jestli ho už vlastníte, využijte tohoto luxusu co nejvíce. Mít ale bazén, ve kterém se nelze koupat je samozřejmě k ničemu. Proto, abyste byli s vodou ve vašem bazénu vždycky spokojení, musíte ji i správně udržovat.
skok do bazénu

Bez chemie žádná sláva…

Možná to někteří z vás neberou jako tu nejvhodnější volbu, ovšem bazén chemii potřebuje! Chemie má své opodstatnění a jen své výhody. Díky ní bude vaše voda nejen čistá, ale i správně ošetřená a spolehlivá pro váš pobyt ve vašem bazénu. Pokud chcete léto strávit u bazénu se vším všudy, musíte hlídat hodnotu ph vody. Úspěch se dostaví jen se správnou péčí. Existuje totiž celá řada přípravků, které vám pomůžou usnadnit práci a úsilí, které vašemu bazénu poskytnete. Dle vhodných pomůcek zjistěte, jaké ph má vaše voda, abyste byli v obraze, jestli je nutné ph zvýšit nebo naopak snížit. Nezapomínejte na chlór a využijte ho aktivně v podobě tablet, které se budou postupně uvolňovat.
gumová kachnička

Přípravky zkuste měnit

Jelikož je přípravků na čištění bazénu a udržování jeho dokonalé vody nespočet, může se stát, že vám některé z nich budou vyhovovat více a jiné méně. Proto nezoufejte hned při prvním neúspěchu a zaměřte se na velký výběr, který dané přípravky nabízí. Zkuste vyzkoušet několik druhů nebo značek, abyste zjistili, které z nich vyhovují vám a vašemu bazénu na sto procent. Nabídka je široká, a tak si buďte jistí, že i vy natrefíte na to správné řešení!
Udržet si vodu čistou a bez zakalení je náročné, ale můžete se spolehnout na to, že i řešitelné. Stačí pravidelně používat správné přípravky a co nejvíce se starat o váš bazén, aby i fungovali.