Geotextilii lze považovat za takovou podložku, která se dává nejen pod podlahy, ale také pod bazény. Pokud si totiž koupíte klasický nadzemní bazén a chystáte se jej naistalovat na zahradě nebo někde, kde máte kousek volného místa, pak je důležité se zajímat o všechny možné náležitosti, které souvisí nejen s postavením ale také s napuštěním vašeho nového bazénu. Právě úprava terénu je počáteční problematikou, na kterou se dnes zaměříme.
práce s hráběmi

Snad každý, kdo je majitelem zahrady, si na ni v létě postaví bazén. Je to totiž velmi příjemné osvěžení v horkých dnech. Pro výstavbu bazénů se používají různé pomůcky, které mají zamezit tomu, aby například nedošlo k poškození dna, protože by to byla opravdu velká škoda a proto byly zhotoveny a navrhnuty geotextilie, které představují jakousi podložku pod dno.
buldozer na stavbě

A jaký že to plní účel? V první řadě chrání dno proti poškození, vytváří ochrannou bariéru, zabraňuje nežádoucímu propíchnutí či protržení, použitý materiál má dlouhou životnost, velmi dobře odolává proti škůdcům a bakteriím, vyrovnává povrch a spoustu dalších.

Možná si říkáte, jak upravit vhodně povrch před tím, než se rozhodnete pro její instalaci. Úprava povrchu je totiž nezbytná. Je potřeba terén maximálně vyrovnat. Žádoucí je také odstranění drnů a tvrdé hlíny. Na místě, kde bude bazén aplikován, by se neměly nacházet žádné ostré předměty. Nesmí tam být sklo, kameny ani žádné další nežádoucí prvky. Pokud je na daném místě najdete, měli byste je odstranit. Jakmile budete mít splněno, je načase nasypat jemně prosetý písek a na něj položit geotextilii. Je důležité ji vždy vybírat podle toho, jak velký máte bazén. Existují totiž v různých velikostech a tím pádem se dokáží plně přizpůsobit svou velikostí, aby nebyla moc malá a naopak zase moc velká. Díky tomu nebude tedy plevel prorůstat pod dno a ani se zde nebudou vyskytovat žádné nežádoucí prvky.