Čím dál tím více lidí začíná svou letní dovolenou trávit v Chorvatsku. Není se také čemu divit. Je zde mnoho krásných míst, která můžete navštívit. Ubytování je možné v jednom z 51 hotelů. Stačí si jen vybrat.
Zajímavostí je, že až 20% státu tvoří právě turistický ruch. Češi jsou umístění v TOP 5 zahraničních turistů, kteří si užívají dovolenou v Chorvatsku. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Opatija, Split, Zadar či Rijeka. Milovníci historie si zde přijdou na své. Můžete navštívit například úchvatné městečko s názvem Trogir. Pro ty, kteří neradi navštěvují památky a raději relaxují, je ideálním místem pláž s krásně čistým mořem.
Pokud se také rozhodnete právě na tohle místo zavítat, určitě neváhejte navštívit těchto 5 zajímavých míst, jejichž přehled jsme speciálně pro vás vytvořili.
chorvatské moře
1. Plitvická jezera
Jedná se o národní park, ve kterém se nachází až 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel. Ročně park navštíví přes 150 000 turistů a můžete si zde vybrat až 6 variant prohlídkových tras. Určitě stojí za to park navštívit.

2. Diokleciánův palác
Palác se nachází ve Splitu a je zapsán na seznamu UNESCO.

3. Walls of Dubrovnik
Jsou to vlastně stěny, které sloužily k ochraně občanů a jsou z vápence. Mají až 25 metrů a je možné je navštívit pouze od května do října.
město dubrovník
4. Zlati rat
Na pláži najdete mnoho oblázků a její tvar velmi připomíná roh. Oblázky jsou často unášeny mořskými vlnami. Pokud do Chorvatska budete mít cestu, určitě tuhle pláž navštivte.

5. Mořské varhany
Naleznete je v městě Zadaru. Společně vydávají až 7 akordů a můžete si poslechnout, jak krásně umí mořské vlny hrát.

Celkově je v Chorvatsku také velmi oblíbené potápění. Jadranské moře nabízí mnohé krásy pro ty, kteří rádi právě potápění věnují nějaký čas. Mezi nejvíce navštěvovaná místa patří nejčastěji ostrov Vis, Kampanel apod.
Prázdniny ještě nekončí, tak hurá na menší výlet J.