Converse – značka, která nikdy nezastárne

Kdo by neznal americkou značku Converse, která uchvátila srdce milionů teenagerů. Firmu již v roce 1908 založil manager obuvnické firmy Marquis Mills Converse. V roce 1917 začala společnost vyrábět boty na basketball. Na vrchol oblíbenosti se dostala v 50. a 60. letech, kdy rapidně vzrostla poptávka po plátěné obuvi značky Converse, určené pro košíkovou. Později se začaly vyrábět různé barevné varianty. Poptávka po plátěnkách přerostla hranice sportovišť a botky se začaly objevovat i na ulicích při každodenním nošení. Converse se stala módní ikonou Ameriky a později i celého světa. Dnes patří značka pod firmu Nike.

converse

Nejznámějšími kousky se staly plátěnky s gumovou podrážkou, byť firma nabízí i něco z oblečení. Botky s hvězdou se pro mnohé staly životním stylem. Mají jednoduché provedení, díky kterému se výborně hodí ke každému oblečení. Mladí lidé přímo šílí po „Converskách“. Ty jsou symbolem módy a jistotou, že budete skutečně „in“. I celebrity byly nejednou spatřeny s obuví Converse na svých hvězdných nohách. Je ovšem pravdou, že za značku si člověk připlatí. Ikonická hvězda na botách vás tak nějakou ten peníz navíc bude stát. Máte však jistotu, že na sobě nosíte pravíte ikonický originál.

converse

Víte, proč má obuv Converse gumovou podrážku? Podle vyprávění prý mladý Marquis M. Converse jednoho dne uklouzl a zranil se. Napadlo ho proto, že začne vyrábět obuv na gumových podrážkách, jako prevenci proti dalšímu podobnému zranění. A víte, že slavný basketbalista Chuch Taylor jednoho dne přišel do firmy Converse a žádal o pracovní zařazení na pozici, kterou by mohl vykonávat i se svou bolavou nohou? Firma mu vyhověla a nechala ho pracovat jako obchodního zástupce. Jeho příchodem se model Chuck Taylor All Star stal nejoblíbenějším model, kterým je dodnes.