Zahradní bazény dnes patří už k běžnému vybavení zahrady a lidé si tak mohou dopřávat příjemné osvěžující koupání v soukromí, kdykoliv chtějí. Bazény jsou velice oblíbené hlavně u dětí a pro jejich bezpečí je nutné udržovat bazén v dobrém hygienickém stavu. Toho lze docílit pravidelným čištěním vnitřních ploch bazénů a o to se umí dokonale postarat bazénový vysavač Chlorito.

bazén2

Podle velikosti bazénu a požadovaného komfortu při jeho údržbě, si lze vybrat ze tří variant bazénových vysavačů:

• ruční

• poloautomatický

• automatický

Ruční vysavač je vhodný pro menší bazény a používá sací sílu bazénové filtrace. Obsluha je velice jednoduchá a spočívá v tom, že se koncovka bazénového vysavače připojí k bazénové filtraci a po zapnutí filtrace je třeba vysavačem pohybovat po dně bazénu, a tak odstraňovat nečistoty. Nečistoty se zachytí v bazénové filtraci.

Poloautomatický vysavač je už dokonalejší a práce s ním je jednodušší a komfortnější. Pro čištění opět využívá sací sílu filtrace, ale na rozdíl od ručního vysavače, nepotřebuje po dobu práce lidskou asistenci a pracuje sám. Pohybuje se po dně bazénu a sbírá nečistoty. Jeho instalace je velmi jednoduchá a rychlá. Jedinou nevýhodou je, že vykonává pohyby po dně bazénu náhodně, a tak se občas může stát, že nějaké místo vynechá. Při dobrém nastavení a kvalitní filtraci je ovšem výsledek čištění uspokojivý.

bazén1

Automatický bazénový vysavač je v kategorii bazénových vysavačů nejlepší a nejvýkonnější. Tyto vysavače mají zabudované vlastní čerpadlo, a tak pracují nezávisle na filtraci. Navíc jsou schopné čistit i stěny bazénu. Pracují v několika nastavitelných režimech. Nečistoty, které jsou odstraněny z bazénu, končí ve filtračním vaku ve vysavači a po vykonání práce se z vysavače lehce odstraní.

Bez výkonného pomocníka, jakým bazénový vysavač je, se úklid bazénu a jeho udržování v čistotě stává velice komplikovanou záležitostí, a proto se bez něj už žádný bazén neobejde.