Jednoduchá montáž – namontovat držák na kola na kouli je jednoduché, nevyžaduje to žádné zvláštní technické dovednosti a speciální nářadí. Montujete jej navíc nízko nad zemí a prakticky odpadá kontakt s karosérií vozu, kterou byste např. u střešních nosičů mohli poškrábat nebo promáčknout, či dokonce rozbít čelní či zadní sklo.

výlet na kole

Usazení kol na nosič – jízdní kolo či elektrokolo je samo o sobě natolik těžké a hlavně obtížně uchopitelné, že může při manipulaci v blízkosti automobilu způsobit nepříjemný karambol s dalekosáhlými důsledky. Představte si situaci, že držíte kolo oběma rukama, jednu z nich máte na předních vidlicích, druhou na trubkách rámu, a mezitím se začnou pohybovat pedály se šlapkami, zachytí se o váš rukáv, do toho se začne stáčet přední kolo do pravého úhlu a nebude tak snadné jej zaklesnout do drážky střešního nosiče. Mezitím vám budou docházet síly, takže vám třeba kolo vyklouzne z rukou a zřítí se na střechu a přední sklo. Takovýto scénář není nemožný, někdo si proto vypomáhá malými štaflemi nebo poprosí druhou osobu o asistenci.

zadní kolo

Nic takového se vám nestane s držákem kol na tažné zařízení https://www.amsa.cz/. Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni. Ten je od vozidla separován za jeho zadní částí, kola se zvedají jen několik decimetrů od země a snadno si poradíte i sami, bez asistence někoho jiného. Takto lze naložit na nosič až čtyři kola neb elektrokola, na která v průběhu jízdy dobře vidíte.

Snazší řízení a bezpečnější jízda – když máte čtyři kola na střeše o celkové hmotnosti cca 70 kg, pocítíte to znatelně již při malém bočním větru. Na dálnici ve vyšších rychlostech to může způsobit i potíže při řízení a pro nezkušené řidiče i značné problémy, vedoucí k dopravní nehodě. Jestliže jsou ovšem kola umístěna nízko za vozidlem, nemá boční vítr na řízení významný vliv, neboť je stále těžiště vozidla velmi nízko nad zemí.