Jistě jste 3. července zaznamenali výpadek sociálních sítí, především Facebooku, Instagramu a Whatsappu. Výpadek trval několik hodin, nejčastějším problémem bylo chybné nahrávání a nenačítání obrázků. Již kolem 3. hodiny odpoledne se začaly objevovat hlášení na stránce DownDetector, kde si můžete zjistit, zda-li chyby při prohlížení nějaké aplikace nejsou způsobené jejím výpadkem.
šest ikon
            Nejčastější oznámení o výpadku probíhaly na území Evropy, tudíž i v České republice, a na území Severní Ameriky. Problém přetrvával až do pozdních večerních hodin. Objevily se problémy s načítáním fotografií na Messengeru, Instagramu a Whatsappu. Na Facebooku se místo fotografií objevily popisy vytvořené umělou inteligencí.
            Druhého dne se objevilo prohlášení firmy, že důvodem výpadku byla běžná rutinní údržba. Při výpadku, který proběhl v březnu, se firma zmínila o tom, že bude odškodňovat podnikatele, kteří platí za reklamu na těchto sítích, za ztrátu způsobenou právě tímto problémem. Nyní však žádné prohlášení Facebook nevydal, proto je něco podobného spíše nereálné.
            Naopak si ale z tohoto výpadku mnohé firmy a další magazíny o technice odnesly zajímavý poznatek. Díky chybě při zobrazování obrázku jste si mohli v místě, kde měla být umístěna fotografie, přečíst popis umělé inteligence, co se na obrázku nachází. Tyto popisy byly přesné, tudíž můžeme odhadovat, že je dnes umělá inteligence na opravdu pokročilé úrovni.
klávesnice a mobil
            V posledních měsících se objevilo mnoho masivních výpadků, které uživatele odpoutaly od sociálních sítí na několik hodin. Pokud se jedná tedy opravdu pouze o chybu při údržbě, můžeme snad jen doufat, že si Facebook dá záležet na dalších úpravách tak, aby aplikace spolu s dalšími, které pod něj spadají, dále fungovaly tak, jak by měly. Jelikož se jedná o jedny z nejpoužívanějších aplikací, je třeba pro jejich udržení vyvinout větší snahu.