Kina jsou dnes naší velkou součástí, protože do nich chodíme hned za několika účely. Tím hlavním je samozřejmě sledování filmů, v kinech můžeme film vidět jako úplně první a poté se všem chlubit s tím, jaký film vlastně byl. Dalšími účely, za jakými chodíme do kin, jsou určitě srazy s přáteli či naše první rande s milovanou osobou, kino přeci umí nejlépe upoutat pozornost páru.
slunce na pásu
Jsou lidé, kteří by nevkročili do jiného kina, než je velké multikino v krajských městech. Naopak jsou tu poté i lidé, kteří by ani nevkročili do multikina a dají přednost menšímu rodinnému kinu, které se nachází v jejich městě. Jako to bývá u všeho, i zde má každá volba své pro i proti.
V multikinech můžeme říci, že máme „plný servis,“ můžeme lístky zaplatit online na internetu a nečekat žádné fronty, je zde možnost na zakoupení velkého množství občerstvení a filmy se zde promítají několikrát denně a vždy ještě dříve, než vůbec mají premiéru. Nevýhodou multikin je určitě velká spousta lidí, kteří se zde nachází a také to, že multikino nenajdeme v menším městě a většinou musíme do našich krajských.
V menších rodinných kinech se nám sice může stát, že nám nebude nabídnuto velké množství občerstvení a možnost zakoupení lístků přes internet, zato se tam však nebudeme mačkat s hromadou lidí a také najdeme takové kino v podstatě v každém městě.
Porovnali jsme si multikina s menšími rodinnými kiny, pojďme si teď ještě porovnat dvě největší multikina, která se nachází u nás v Čechách, Cinestar a Cinema City. V některých větších městech se nacházejí obě tato kina, v některých pouze jedno z nich. Určitě každý z nás někdy alespoň jedno navštívil, pojďme si porovnat jejich největší výhody a nevýhody z mé vlastní zkušenosti.
kelímky s popcornem
Po návštěvě obou těchto multikin jsem si dokázal vytvořit obrázek o tom, jaké jsou rozdíly, které mezi nimi panují.
V multikině Cinestar je větší nabídka občerstvení a jsou lépe připraveni i na náročnější zákazníky. Občerstvení je zde o něco levnější. Dále si myslím, že toto multikino převyšuje počtem promítání filmů za den. Promítá jich mnohem více.
Cinema City má naopak o něco chutnější slaný popcorn. Také se mi zde líbí vyřešení sezení v kinech, protože mají mnohem prostornější dvousedačky, než je tomu u Cinestaru.