Umývání oken patří k tradičním úklidovým pracím zejména v období před svátečními dny, jako jsou období Adventu, Vánoce či Velikonoce, a také v době, kdy se doma chystáme na něco významného, jako je svatba, promoce, maturita, kulaté narozeniny, přírůstek do rodiny atp. Tehdy se úklidu věnujeme v širším měřítku a okna k tomu samozřejmě patří.

panelový dům v Maďarsku

Mytí oken není až tak fyzicky náročná činnost, zvládnou jí i ženy a vzhledem k tomu, že bývají pečlivé, a mnohdy pečlivější a citlivější, než muži, je jim mytí oken svěřováno zcela právem. Čistá okna i okenní rámy jsou pak vizitkou každé domácnosti a přispívají k větší psychické pohodě a k lepšímu pocitu při odpočinku a trávení volných chvil s přáteli.

mytí oken

Problematické situace

Mytí oken sice zvládne většina žen, ale ne každá si dovede vhodně poradit, což může vést i k velmi závažným a tragickým událostem. Některým lidem se také vyplácí oslovit úklidové firmy v Pardubicích, aby si okny poradily v profesionálním duchu. Proč si pozvat úklidovou četu a nechat to na ní?

Vratké štafle – když se postaví na štafle malíř, dovede s nimi i obratně chodit. A pokud se nedopatřením štafle nakloní a malíř se z nich zřítí, dopadne maximálně pouze na tvrdou podlahu z výšky půl druhého metru, a obvykle si tím přivodí ? spíše jen pohmožděniny. Ovšem pokud si přistavíte vratké štafle u okna, které se nachází patnáct metrů nad venkovním terénem, a nedopatřením se s vámi nakloní, pád z takové výšky bude s velkou pravděpodobností smrtelný.

Výškové budovy – někdy stačí opravdu jen málo, nemusíte ani lézt po štaflích a stačí vám stoupnutí na parapet nebo podklouznutí nohy na židli, a jste venku raz dva. Kdo se tomu jen vysmívá, ať si na Internetu vyhledá klíčová slova „pád při mytí oken“, a rázem se vám zobrazí příběhy lidských tragédií, které vám ani nedoporučujeme číst až do konce.