1. V seriálu se objevuje české pivo.

 

 Ano, je to tak. A jedná se konkrétně o pravděpodobně nejlepší a nejoblíbenější české pivo Pilsner Urquell. Vidět ho můžete v šestnáctém díle druhé série, kde basu tohoto našeho piva mají Joey a Chandler položenou na lednici a následně také na začátku pátého dílu třetí série, kde Joey Plzeň dokonce i pije.  

 

  1. Představitel Joeyho Matt LeBlanc si po celou dobu natáčení musel neustále barvit vlasy.

 

room-2559790_640

 

Mattova přirozená barva vlasů je šedá. Kvůli roli Joeyho si tedy vlasy musel neustále barvit.

 

  1. Phoebe žila v Praze.

 

V naší stověžaté matičce žila ta nejbláznivější z nejbláznivějších postav seriálu Přátelé. Phoebe se o tom zmínila v jednom díle při rozhovoru se svou matkou, v dalším díle to později potvrdila.

 

  1. Matthew Perry byl během natáčení závislý na drogách.

 

Bohužel, Matthew Perry si při natáčení Přátel prošel velmi nepěkným obdobím. Závislost se negativně podepsala na jeho vzhledu, což je možné v některých dílech dost dobře vidět. D le svých slov se tento sympatický herec závislosti již konečně zbavil. Doufejme, že mu to vydrží.

 

  1. Píseň Smelly cat si s Lisou Kudrow zazpívala Lady Gaga

 

Letos v květnu byla do světa po několika odkladech způsobenými pandemií Covid 19 vypuštěna show Přátelé: Zase spolu. Kromě hlavní šestice do ní byly pozvány i hvězdy hudebního průmyslu.  Jednou z nich je i Lady Gaga. Ta si se seriálovou Phoebe zazpívala slavnou píseň Smelly cat, kterou Phoebe v seriálu zpívá.

 

adult-3086304_640

 

  1. Titulky se natáčely ve čtyři ráno

 

Pravděpodobně se ani jednomu z herců nechtělo vstávat tak brzy, ale kvůli natáčení to museli podstoupit. Legendární scéna se natáčela u kašny ve studiu Warner Bros v Los Angeles.  Herci dostali papíry s texty písně, na kterou měli tancovat, ale melodii ještě neznali, neboť tou dobou ještě nebyla dotvořená.

 

  1. Všichni herci brali stejný honorář

 

To je panečku soudržnost! Všichni začínali s honorářem 22,5 tisíc dolarů za epizodu a skončili s honorářem 1 000 000 dolarů za epizodu. Herci měli mezi sebou ústní dohodu, že o honorář vždy budou žádat společně.

 

Závěr

 

To je z našeho článku vše. Od natáčení Přátel uplynulo mnoho let, ale v srdcích svých věrných fanoušků Přátelé utkvěli navždy. No a řekněte, když v televizi Přátelé opakují, je vůbec možné neodolat a nezhlédnout aspoň pár dílů?

4/5 - (1 vote)